dr. Takáts Szabolcs

Rendelési idők:

hétfő -
kedd 07:00 – 18:00
szerda -
csütörtök 07:00 – 18:00
péntek 07:00 – 18:00
szombat -
vasárnap -

A rendelés befejezése előtt fél órával új beteget már nem tudunk fogadni (csak sürgős szükség eseteiben)!

Szabadságok:

Helyettesítés:

dr. Várkonyi Péter a saját rendelési idejében.

dr. Várkonyi Péter

Rendelési idők:

hétfő 13:30 – 18:00
kedd -
szerda 07:00 – 13:30
csütörtök -
péntek -
szombat -
vasárnap -

A rendelés befejezése előtt fél órával új beteget már nem tudunk fogadni (csak sürgős szükség eseteiben)!

Szabadságok:

Helyettesítés:

Dr. Takáts Szabolcs a saját rendelési idejében!

Fontos a nőgyógyászati szűrés!

Nőgyógyászati szakrendelést nem csak panasz esetén, hanem szűrés céljából is ajánlott felkeresni. A rendszeres nőgyógyászati szűrővizsgálat kiemelten fontos a női egészség megőrzéséhez, melynek elsődleges célja a fertőzések és szervi elváltozások kiszűrése mellett a rák megelőző állapotainak időbeni felismerése. A nőgyógyászati vizsgálat a szeméremtest, a hüvely, a méh, illetve a petefészkek vizsgálatából, valamint a méhnyak szűrésből (citológia) áll. A szakorvos elvégzi az emlők fizikális vizsgálatát is, melynek során áttapintja az emlőket, valamint a hónaljban található nyirokcsomókat.

Milyen tünetekkel forduljak nőgyógyászhoz?

  • Vérzészavar
  • A menstruáció során fellépő tünetek (fájdalom, erős hasi görcs, ájulás, rendszertelen ciklus) .
  • Ha a szeméremtest viszket, ég, hólyagos elváltozások, szemölcsök találhatóak rajta, a nagyajkakban csomó, duzzanat tapintható.
  • Amennyiben a hüvely ég, viszket, megváltozik a folyás színe, szaga, állaga.
  • Fájdalmas szexuális együttlét esetén, ha kellemetlen vizelési ingert érez együttlét után.
  • Ismeretlen eredetű alhasi és medencetáji fájdalom, görcsök esetén.
  • Emlő elváltozásokkal (fájdalom, váladékozás, csomó vagy göb tapintása az emlőben, hónaljban, a mell formájának megváltozása, a mellbimbó tartós behúzódása, az emlő bőrének megváltozása esetén).
  • Hormonális változások okozta panaszokkal (hajhullás, fokozott szőrnövekedés, bőrelváltozások, acne, fokozott súlygyarapodás a fogamzásgátló szedésének időtartama alatt, hőhullámok, ritmuszavarok, krónikus fáradtság a változó korban)
CTG/NST vizsgálat

Rendelési idők:

hétfő 13:00 – 14:30
kedd 11:00 – 14:30
szerda 10:00 – 12:30
csütörtök 10:00 – 14:30
péntek -
szombat -
vasárnap -

Helyszín: II. emelet 14. szoba.

A CTG/ NST vizsgálat előjegyzés alapján, várandósgondozási könyvvel vehető igénybe!

Időpont a Regisztráción kérhető személyesen vagy telefonon 9:00 – 15:00 óra között a 06 70/502-1899 vagy 06 70/502-2283-as számon vagy e-mailben az elojegyzes@tormay.hu címen.

Ellátási területek: Dány, Erdőkertes, Gödöllő, Isaszeg, Mogyoród, Szada, Vácszentlászló, Valkó, Veresegyház, Zsámbok

Tájékoztató CTG/ NST vizsgálatról

A várandóság alatt a betöltött 38. héttől kezdve hetente vizsgálják a magzat szívműködését és a méhtevékenységek erősségét, ritmusát. A szülész-nőgyógyász szakorvos kérésére korábban és/vagy sűrűbben is végezhető a vizsgálat. A vizsgálatot Intézetünkben 39. hétig diplomás szülésznő végzi, a 40. héttől a Kistarcsai Flór Ferenc Kórházban történik az ellátás. A CTG (kardiotokográfia) vizsgálat a magzati szívműködés és méhtevékenységek egyidejű megfigyelésére szolgál, míg az NST (non-stress teszt) egy nyugalmi állapotban végzett CTG vizsgálat, mely során a magzat mozgásait is rögzítjük.

Hogyan zajlik a vizsgálat?

A teszt elvégzése során a kismama nyugalomban, rendszerint ülő vagy esetleg fekvő testhelyzetben helyezkedik el. A vizsgálathoz egy-egy érzékelőt (tappancsot) tesznek a várandós nő pocakjára, amelyeket puha gumipánttal rögzítenek. Az egyiket a méhcsúcshoz közeli ponton, a másikat a magzat szívének közelébe helyezik el. A vizsgálattal – amely általában 20-30 percet vesz igénybe – a méhtevékenységet, a magzatmozgásokat és a magzat szívműködését figyeljük és az eredményeket papíron rögzíti a készülék.

Mi szükséges a vizsgálathoz?

A kismama részéről alapvetően előkészületet nem igényel. Egy értékelhető eredményhez azonban a baba aktivitása, mozgása szükséges. Amennyiben a baba nem mocorog, a vizsgálat idejére meg kell kísérelni felébreszteni őt. Erre különféle praktikák léteznek, mint például a pocak megmozgatása vagy néhány szem szőlőcukor, pár kocka csokoládé, ivóvíz, gyümölcslé elfogyasztása is.

Megjelenéskor a várandósgondozás keretein belül elvégezzük az anya élettani paramétereinek mérését (vérnyomás, pulzus) és a vizelet ellenőrzését középsugaras vizeletből (részletekért kattintson), vizelet vizsgáló gyorsteszt segítségével.